Miks mite pakkuda lastele peale hingamise rahustamist järgmist rahustavat tegevust?

Esiteks, mis on teadlik teadvelolek lastele?
On oluline, et teie laps või õpilased teaksid veidi teadlikust teadvelolekust (mindfulness) ja miks see on oluline? Teadvelolek on kunst ja tava pöörata suurt tähelepanu ühele asjale korraga. Kui sööte, peaksite keskenduma oma toidule: lõhnale, maitsele, tekstuurile. Kõndides olge tähelepanelik oma jalgade, ümbritseva, kuuldavate helide ja nähtavate vaatamisväärsuste suhtes. Päeva jooksul satume sageli liiga paljude asjade ja olukordade keskele, mis tekitavad tugevaid ja erinevaid emotsioone. Meie meeltest saab nagu ahv, mis hüppab mõttelt mõttele, ilma et oleks praegusel hetkel tegelikku kohalolekut. Selleks, et oma meelt rahustada ja võistlusmõtteid vaigistada, on oluline harjutada teadlikku teadvelolekut.

Hingame sügavalt sisse, rahustame keha ja leiame vaikuse ning keskendume oma mõtetes ühele.
Praeguse hetke teadvustamine aitab meil tunda end õnnelikumana, olla produktiivsem ja rahulikum.

Oma väikese lauapealse Zen aiakese võiks kokku panna koos lapsega – uurida võimalusi, mis sobiks. Leida üheskoos vahendeid ja erinevaid detaile, mis mahuksid ja täidaksid antud idee eesmärki.

  • ALUS (ahjuplaat, puust madal kast jms)
  • LIIV
  • KIVIKESED
  • VÄIKE REHA VÕI KAHVEL
  • MIDAGI VÄIKEST JA HUVITAVAT
  • TAUSTAKS RAHUSTAV MUUSIKA
Päikeseratta lasteaed, Päikesekiired
Küsimuste korral: Mari-Liis Tohvelmann E-post: mari-liis@viimsilasteaiad.ee Telefon: 56 482329 (Karulaugu, Päikeseratta ja Uus-Pärtle maja psühholoog)