Hea võimalus praktiseerida lapsevanematel kodus ning ka lasteaias.

Mängu eesmärgiks on lapse ning miks ka mitte enda tähelepanu juhtimine positiivsetele aspektidele igapäevases elus. Vastavalt lapse vanusele või motivatsioonilisele valmisolekule võib tabeli mahtu muuta (1 nädal, 2 nädalat, kuu jne).
Koos lapsega valmistada selline tore tabel:
Oluline ei ole, et antud tabel näeks välja selline nagu pildil, vaid laps võib ise joonistada kastikeste asemel lilled, päiksed jms.

Antud tabelit annab täita kahte moodi:
1. Laps täidab tabelit koos vanemaga nt õhtul ning kirjutatakse kastikesse, mida laps sel päeval tegi, mis valmistas kellelegi rõõmu (nt aitas ema koduste toimetustega, kallistas isa jms).
2. Laps täidab tabelit koos lapsevanemaga ning kirjutab nt nädal aega ette, millise toreda asja ta plaanib näiteks järgmisel päeval ette võtta, et kellegi meeleolu paremaks teha (nt joonistan vanematele pildi, helistame vanaisale jne).

Kui tabel on täidetud, annab see võimaluse edasiseks aruteluks teistega arvestamise ning jagatud rõõmu teemadel, mis käesolevas kriisiolukorras aitab meeleolu positiivsemana hoida.

Koostaja: Mari-Liis Tohvelmann E-post: mari-liis@viimsilasteaiad.ee Telefon: 56 482329 (Karulaugu, Päikeseratta ja Uus-Pärtle maja psühholoog)